דף הבית >> שירותים >> ייעוץ דיגיטל

ייעוץ דיגיטל

תחום הדיגיטל הנו תחום אסטרטגי לכל ארגון. ההשקעה בתקציבים הנה גבוהה ביותר וההסתמכות על החזר ההשקעה שיביא לקוחות חדשים או יקנה לעסק חשיפה למיתוג או לכל צורך אחר כל אלו מצריכים שספקי הדיגיטל יהיו ברמה המקצועית הגבוהה ביותר וכמו כן שתכנית העבודה מולם תהיה כזו המדייקת את מטרות העסק ומגדירה את היעדים של הפעילות בתחום הדיגיטל אם בקידום אורגני SEO ואם בקידום ממומן PPC.

היות וקיימת חשיבות רבה להגדרות מול הספקים השונים, ליכולות הספקים וכיצד הן מתאימות לצרכי העסק וכמו כן למבנה תכנית העבודה וכן התנאים המשפטיים מול הספק, חשוב לקבל ייעוץ וליווי לאורך כל התהליך מגוף מנוסה ובקיא בתחום.

מומחים מטעמנו יוודאו שאסטרטגית הדיגיטל שלכם תביא אתכם ליעד העסקי לשמה היא נוצרה שכם אנו מכירים את כל הטריקים, האפשרויות, השיטות הקיימות על מנת למקסם החזר מפרסום באינטרנט ואנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהשתמש בניסיון שלנו על מנת להגדיל מכירות, לידים, נוכחות, מיתוג ולהגשים כל יעד פרסומי בתחום הקידום האורגני והממומן.
אנחנו מאמינים בתוצאות, אנחנו מאמינים בשקיפות מלאה ואנחנו יודעים לוודא שספק הדיגיטל ייצר את המשוואה האופטימלית בין עולם הדיגיטל לבין תוצאות מובהקות לכם - לקוחותינו. אצלנו הכול צריך להיות מדיד.

אנחנו מאד ממוקדים. אנחנו לא עוסקים בפרסום בטלויזיה, אנחנו לא עוסקים ב Print, אנחנו כן מתמחים בלבנות את תכנית העבודה הנכונה והתנאים המשפטיים מול לספקים המתאימים לייצר תוצאות ב SEO וב PPC. נקודה.
תחום הקידום בדיגיטל מורכב ממספר תתי תחומים כגון קידום אורגני SEO, קידום ממומן PPC ועוד. להלן סקירה קצרה של תתי התחומים אליהם נתייחס בבואנו לבנות עבורכם אסטרטגית דיגיטל וממנה תכנית עבודה טקטית:

SEO (קידום אורגני - Search Engine Optimization)

מטרתו להביא את אתר הלקוח לאופטימום במנועי החיפוש. יש לנתח את אתר הלקוח ולוודא שהטכנולוגיה של האתר, התכנים של האתר והקישורים של האתר תואמים את דרישות מנועי החיפוש וזאת על מנת שניתן יהיה לקדם את האתר לדף הראשון של מנוע החיפוש.
על מנת להגיע לדף הראשון נדרשת עבודה שוטפת, גם ברמת האתר אך גם בכל רשת האינטרנט, המצריכה קודם כל ניתוח והבנה של המטרות העסקיות של האתר ומכאן נבנית תכנית עבודה מקיפה ופרטנית הכוללת בין השאר ניתוח מתחרים, וידוא תאימות טכנולוגית של האתר לדרישות מנוע החיפוש ועבודה על קוד האתר במקרה הצורך, בדיקת היררכית דפי האתר, מחקר מילות מפתח וביטויים, התאמת ורכישת קישורים, עבודה נכונה ומדוייקת על התכנים של האתר, ביצוע ניתוח של מקורות התנועה אל האתר והשפעתם על הדירוג במנועי החיפוש, בדיקת בטיחות האתר והתאמת פרוטוקולי תקשורת ואינטרנט נכונים, ועוד.

בשורה התחתונה המשימה של ה - SEO הנה שהאתר של הלקוח יופיע ראשון כאשר מקלידים מילת מפתח רלוונטית בגוגל, למשל: בהקלדת מילת המפתח "טיול מאורגן" יופיע האתר של חברה העוסקת בטיולים מאורגנים בדף הראשון לפני המתחרים של האתר אשר גם הם מציעים אותו השירות או המוצר.
בנוסף יש לוודא כי אתר הלקוח בנוי נכון מבחינת חויית המשתמש על מנת למלא את הייעוד העסקי שלו ומכאן בודקת המחלקה האם חויית המשתמש ממקסמת את פוטנציאל ההמרה (ומכאן כמובן מתבצעת עבודה עם הלקוח כגון הגדרת המרה וציפיות להמרות ושווי המרות וכו).

Site Audit

אתרים רבים הוקמו בטכנולוגיות מיושנות ואו במערכות המאפשרות הקמה מהירה וזולה של אתר לצורך תדמית וכאשר העסק מתחיל לקבל תנופה כך גם הדרישות הטכניות והעסקיות.
האתר הופך לכלי אסטרטגי המצריך יכולות אחרות כגון מערכת ניהול תוכן ומנועים חזקים יותר המתאימים את יכולות האתר לדרישות העסק ולציפיות האיכות של מנועי החיפוש מאיחד מהטכנולוגיה של האתר ומאידך מחויית המשתמש שהגולש חווה בביקורו במנוע החיפוש.
במצב בו נדרשת עבודה לשיפור ו/או התאמת האתר לדרישות מנועי החיפוש יש לוודא כי הספק מפיק עבור הלקוח תוכנית SEO טקטית המכילה המלצות לביצוע ההתאמות הנדרשות על מנת שהאתר ימשיך להיות מקודם ולא יקנס על ידי מנוע החיפוש.

בין השאר, תתייחס התכנית לתאימות האתר למכשירים ניידים, קרי בדיקת נראות ותאימות אתר במובייל תוך תאימות לדרישות מנוע החיפוש גוגל, מבנה האתר והיררכיה, הוספת קוד אנליטיקס, הגדרות Search Consoles והגדרות Goals, בדיקות תכנים וביטויי מפתח באתר, נראות התוכן, תכנים משוכפלים, תגיות, בדיקה של קוד האתר ובמידת הצורך שיפור הקוד וזמני הטעינה, תאימות לדפדפנים, קישורים שבורים, הגדרות שגיאה בשרת, מיפוי כתובות ועוד.
שרות שכזה ראוי שיהיה כולל ביצוע ביקורת יסודית לאתר הלקוח וליווי הקמת אתר חדש ומעבר אתר קיים במידה וקיים תוך שימור התנועה אורגנית באתר והעברתה לאתר החדש במידה והיה אתר קיים.

ניהול מוניטין (Online Reputation Management)

הנו תת תחום מאד רגיש ומקצועני של SEO . תת תחום זה מהווה במקרים רבים חלק מקמפיין יחסי ציבור עבור אדם או חברה.
המטרה של ניהול מוניטין הנה להדחיק תוצאות לא טובות, שליליות ואיזכורים שליליים של אדם או חברה כאלו העשויים ליתן אינדיקציה שלילית אודות המוניטין של האדם, החברה או המותג כאלו אשר יזיקו למטרות קמפיין יחסי הציבור או תפיסת הציבור את אותו האדם, החברה או המותג.
היות וכיום הפעולה הראשונה שיבצע כל אחד על מנת לקבל אינפורמציה על אדם, חברה או מותג הנה לפנות למנוע החיפוש, גדל הצורך וגדלה הדרישה מאת סירופ דיגיטל לטפל בניהול מוניטין עבור לקוחות השירות בארץ ובעולם.
לקוח יכול להיות בעל מקצוע כרופא או עורך דין, חברה מסחרית או מותג אשר נפגע.

לעיתים רבות ולאור העובדה שהאינטרנט והרשתות החברתיות זמינים לכולם, מועלים תכנים מוצדקים ושאינם מוצדקים אל המרשתת ואיזכורים שליליים המכפישים את שמם הטוב של אנשים ופוגעים בסיכויים שלהם לעשות עסקים.
איזכורים אלו פוגעים בשמם הטוב ובמוניטין של הלקוחות ודי שטוקבקיסט יכתוב משהו או יפיץ שמועה על אדם או מותג והשמועה תתפשט כאש בשדה קוצים ויגרם נזק למוניטין שנבנה במשך שנים רבות ובעבודה קשה, במקרים רבים על לא עוול בכפו של הנפגע.
מומחי SEO מנוסים יודעים כיצד להעלים ולהדחיק תוצאות ואיזכורים שליליים אודות מותג או אדם או חברה ממנועי חיפוש ובכך לא להנגיש את התכנים האלו לידי אותם אלו המבקשים לעשות שימוש אשר יפגע במותג, בחברה או באדם.
מאופיו של השירות המדובר בשירות דיסקרטי בו משתמש הספק במתודולוגיות מקצועיות על מנת לטפל באופן אפקטיבי בהסרת האיזכורים השליליים מרחבי המרשתת ולמנוע נזק נוסף למותג או לאדם.

שיפור יחס המרה/שרשרת המרה (CRO)

תנועה באתר היא חשובה מאד אבל על מנת להמיר אותה ללידים ומכירות בפועל יש לשפר ולמקסם את יחס ההמרה באתר או בשמו הלועזי Conversion Rate Optimization.
עסקים משקיעים משאבים רבים על מנת לייצר תנועה איכותית לנכסים הדיגיטליים שלהם ממקורות ממומנים וממקורות אורגניים ולמרות זאת במקרים רבים התוצאה הסופית הנה שגולשים רבים נוטשים את הדף או נמנעים מלבצע בו פעולות המצופות מהם כגון רישום והשארת פרטים, קליק על כפתור מסויים או לינק מסויים או כל פעולה אחרת.
הרי אם כבר הגיע הגולש אנו מצפים שיעשה מה שאנו מצפים שיעשה, בפרט אחרי שהשקענו כל כך הרבה כסף בכדי שיגיע לדף ויחשף בפני התכנים. כדי שיבצע פעולה, פעולה אותה הגדרנו כהמרה (Conversion).
שיפור יחס המרה משמעו ניצול מיטבי של זמנו של הגולש בנכס הדיגיטלי – למשל באתר שלכם.
פעילות שיפור CRO כוללת ניתוח טכנולוגי ומקצועי תוך שימוש במערכות BI מתקדמות, מפות חום וניתוחי התנהגות גולשים בוידאו, A/B Testing, התחקות אחרי מקורות התנועה ומגמותיה.

קידום ממומן גוגל (Google Adwords)

על מנת לבצע קידום שכזה נדרש ניסיון רב בשילוב של הבנה שיווקית וצרכנית עם היכרות אינטימית של הטכנולוגיה ופלטפורמת הפרסום של גוגל הכוללת את מנוע החיפוש של גוגל ופלפורמת הסרטים יו טיוב.
שילוב המביא תוצאות כגון ייצור לידים איכותיים המניבים מכירות או במיתוג או בכל "המרה" אחרת אותה הגדיר הלקוח כיעד למחלקה. יש לנתח את יעדי הלקוח לטווח קצר, בינוני וארוך ולבנות אסטרטגיה מנצחת אשר ממנה בונים תוכנית עבודה.
תוכנית העבודה, כמסמך טקטי, מורכבת ממשימות הכוללות את תהליך ההקמה הכולל תכנון, מחקר ובנייה של קמפיינים וביצוע A/B Testing ולאחר מכן את תהליך הניהול הכולל מדידה של הביצועים, אופטימיזציה של הקמפיינים והתקציבים וזאת על גבי פלטפורמות כגון גוגל ויוטיוב, בהתאמה לדסקטופ וגם למובייל.
אומרים ש Content is king ואכן תכנים טובים עושים את ההבדל, קיים הבדל בין טקסט לסרטים ולכן חשוב לשלוט בכל המדיות ובכל הקשור בסרטים יש לקחת בחשבון שמיליוני ישראלים נכנסים בכל שבוע ליוטיוב ולכן יש לבחון את העסק של הלקוח ולהמליץ, באם מוצאים לנכון, להשקיע בהפקת סרטונים שיכולים לקדם את הלקוח בהם ניתן לשלב תכנים אשר יופיעו בתחתית של הסרטים או בתוך גוף הסרט כאשר המדובר בתכנים ממומנים ובאמת שהשמיים הם הגבול למה שאפשר לעשות עם תקציב, יצירתיות, ניסיון ושליטה בטכנולוגיות.

מיקוד לחשיפה של גולשים לתכנים מנצחים ומהנים יגדילו את ההסתברות שגולש יהפוך ללקוח. מעבר לכך וכמו בכל מערכת פרסום מדידה ניתוח הנתונים מאפשר לנתח התנהגות ומגמות, אחוזי צפיה בסרטונים (כמה מהגולשים צפו וכמה אחוזים מהגולשים צפו בסרטונים כולם או חלקם עד הסוף או נשרו באמצע ומה היתה ההתנהגות של הגולשים בסוף הצפיה בתכנים).
פריסת המדיה מאפשרת למחלקת המדיה להמליץ ללקוח, על פי פרמטרים כגון שירות, מוצר, שווקי יעד, לקוחות קצה תקציב ועוד באילו מדיות לבחור וכמה להשקיע על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר תוך השקעת התקציב הנמוך ביותר ובכך למקסם את הרווחיות והחזר ההשקעה על הוצאות הפרסום.
פייסבוק אינסטגרם
בשונה מגוגל שם אנו מנגישים ביטויים רלבנטיים לגולשים המחפשים אותם באופן ייזום, בפייסבוק ואינסטגרם אנו מנגישים תכנים שיווקיים לקהלים אותם אנו מגדירים ואליהם אנו ממקדים תכנים באמצעות דיוק וסינון על פי פרמטרים המדייקים את קהל היעד והשירות או המוצר אליו אנו מתכוונים לחשוף אותו. כלומר: טירגוט של תכנים לאוכלוסיה מסויימת עפ משתנים כגון גיל, עיסוק, מין, איזור מגורים ועוד.

נוכחות בפייסבוק ו/או באינסטגרם הנה חשובה ביותר לעסקים בעיקר אלו הפונים ללקוחות קצה ואכן עסקים רבים מקימים דף עסקי בפייסבוק אך על מנת למקסם את הפוטנציאל של הדף ועל מנת לייצר לידים איכותיים לבית העסק נדרשת היכרות עם מערכת הפרסום של פייסבוק ונדרש ניסיון בהקמת קמפיינים וביצוע אופטימיזציה על מנת לשלם כמה שפחות לכל קליק ולקבל כמה שיותר לידים או לייקים (תלוי במטרת הקמפיין).

היכולת לטרגט את קהל היעד תוך השליטה במערכת הפרסום עצמה הנה נגזרת של ניסיון.
מאגרי המידע האדירים הנצברים בכל שניה על כל מנוי של פייסבוק ואינסטגרם מאפשרים למי שמכיר את יכולות המערכת לטרגט קהלים ברמות דיוק מאד מאד גבוהות וזה בא לידי ביטוי בכסף לבית העסק. חד וחלק.
למשל היכולת של בית עסק שמבקש לקדם מתנות לבנות זוג להגיע לכל רופאי השיניים בתל אביב בין הגילאים 35 ל 65 שחגגו יום נישואין בשבוע שעבר או לכל עורכי הדין שחוגגים יום הולדת 40 בשבוע הבא או לכל המתכנתים בגילאי 22 עד 30 שהתחילו עבודה חדשה בחודש האחרון ...

אז מה אנחנו בטארגט נוודא מול ספק הפייסבוק – אינסטגרם שלכם?

אנחנו נוודא שהספק יבדוק את הדף העסקי שלכם ובמידת הצורך יטייב אותו, לאחר מכן נגדיר ביחד אתכם ועם הספק את מטרות הקמפיין (קמפיין חשיפות ולייקים או קמפיין לידים למכירות למשל) ונטרגט את קהלי היעד באופן מדוייק ולאחר מכן נוודא שהספק יבנה או ידאג לבקש מכם את תכנית התכנים הרלבנטית ואת כמות התכנים / הפוסטים אשר יועלו בהתאם לקמפיינים ולאופי קהל היעד וכפוף לתקציב כמובן.
אנחנו ננהל את התהליך מול הספק ונוודא שהתקציב מניב את התוצאות האופטימליות עבורכם, נתאים את ההוצאות להכנסות ונביא לכם את התוצאות הטובות ביותר אשר ניתן לקבל מההשקעה בפרסום ברשת החברתית.

אנליטיקס

גוגל אנליטיקס הנו כלי לניתוח נתוני גולשים באינטרנט לרבות הפעילויות שלהם בנכסים הדיגיטליים שלכם. הכלי עוקב ומנתח את ביצועי הנכסים הדיגיטליים שלכם, לרבות האתר שלכם והמודעות שלכם ומציג את נתוני המעקב אשר נותחו על ידו באמצעים ויזואליים כגון גרפים, טבלאות ועוד.
כעקרון להתקין גוגל אנליטיקס לא עולה כסף, השאלה היא כיצד למקסם את הפוטנציאל הגלום בנתונים ולרתום את האינפורמציה לשיפור ההתנהלות העסקית וקידום המטרות העסקיות.
עיבוד הנתונים המגיעים ממערכת גוגל אנליטיקס ותרגומם למסקנות אפקיטביות דורש ידע מקצועי וניסיון רב. המדובר בתהליך מקצועי ומקיף במהלכו נבדקות ההגדרות של הגוגל אנליטיקס, הגדרת המטרות בחשבון, הגדרה של פאנלים רלבנטיים לתחום העיסוק של העסק, הגדרה נכונה של יעדים ומטרות ורתימה של כל המערכת האדירה המכונה גוגל אנליטיקס על תכונותיה הרבות למטרה אחת: אינפורמציה לטיוב, ייעול וקידום העסק.

על מנת לייעל את השימוש בנתונים ולהנגישם ללקוח ניתן לתכנן ולבנות דשבורדים (דוחות מנהלים) המציגים את כל הנתונים של תנועת הלקוח והמגמות והכול בזמן אמת במערכת אחת אחודה.
ישנם דוחות כלליים, דוחות מתנועה אורגנית, דוחות מרשתות חברתיות, דוחות מובייל ואף דוחות נתונים טכניים המציינים נתונים כגון זמני טעינה, מערכות הפעלה, זמני נטישה ועוד.

היתרונות העיקריים לשימוש בדוחות מנהלים הנם שדוחות המנהלים חוסכים בזמן בין השאר בכך שהם משווים מספר גורמים ומספקים מידע מדויק על פעילויות באתר הלקוח ומאפשרים התאמות ופרסונליזציה באופן שבו מציגים את הנתונים ומאפשרים קבלת החלטות מדוייקת על בסיס הבנה ברורה יותר של המצב בהתבסס על נתונים מדוייקים ובזמן אמת.