דף הבית >> מוצרים >> תוכנית שיווק

תוכנית שיווק

תוכנית שיווק אמונה על ניהול התהליך המסחרי המתחיל ביצירת מודעות למותג ותהליך מיתוג דרך שיתופי פעולה עם גופים וחברתו סינרגטיים ברמת מוצר או שירות ועד לטקטיקות של קידום, פרסום ויחסי ציבור.

תוכנית שיווק

מהו שיווק?
Satisfaction of human needs and wants through the excange process

יש בזה הרבה, הרבה תכנון, מחשבה, פסיכולוגיה, תכנון פיננסי ומימוני בהקשר למיתוג ופרסום ועוד.

על תוכנית השיווק להיות מסונכרנת עם התקציב ותוכנית המכירות והפעילויות צריכות להיות בעלות היזון הדדי. על תוכנית השיווק למתג כל מוצר ושירות של החברה ולייצר לו זהות מוגדרת אותה ניתן יהיה לקדם מול הסגמנטים הרלבנטיים.

תוכנית שיווק מטרתה להוציא לפועל את האסטרטגיה השיווקית, וזו מטרתה להיות מותאמת לאסטרטגיה העסקית.

האסטרטגיה היא חזון ותפישת עולם המגדירה ומכוונת את סך כל הפעולות ותהליכי קבלת החלטות של הארגון על מנת לעמוד ביעדים שלו, כל מחלקה או אגף יכולים להתוות לעצמם אסטרטגיה. האסטרטגיה שיווקית נגזרת מתוך חזון הארגון והאסטרטגיה הנבחרת שלו.

אסטרטגיה שיווקית מגדירה את קהלי היעד של הארגון לפרק הזמן אליו היא מתייחסת, את דרך ההגעה של הארגון לקהלים אלו ואת אבני הדרך באמצעותן ימדוד הארגון את ההישגים השיווקיים אשר הושגו באמצעות שימוש בטקטיקות שננקטו בכפוף לאסטרטגיה הנבחרת. טקטיקות כגון תמחור, קמפיינים פרסומיים, מיתוג ועוד.

כל אלו על מנת לוודא שהמוצר או השירות עונה על הצרכים והרצונות של קהלי המטרה. כשאני רוכש נייק אייר אני מרגיש אתלט כמו הפרזנטור מייקל ג'ורדן וכשאני מורח קרם לחות של ללין אני מרגיש חינני כמו הפרזנטורית יעל בר זוהר ועוד דוגמאות רבות של מיתוג אפשר לתת כאן בהקשר זה. על מנת להרגיש כך או "להיות מייקל ג'ורדן" הצרכן מוכן לשלם סכום על פי מיצובו של המותג. כדי להיחשב "מצליחן" ישקיע הצרכן כשבעים אלף ₪ בשעון רולקס ... אז זה כבר לא שעון נכון? זה סמל סטאטוס.

בחירת האסטרטגיה השיווקית אמורה לאפשר לארגון להגיע לתוצאה הטובה והיעילה ביותר מבחינתו בהתחשב בהזדמנויות שמציב בפניו השוק. בחירה לא מוצלחת והיעדר משמעת אסטרטגית ירחיקו את הארגון ממיצוי יכולתו.

ישנן מטרות שונות לאסטרטגיה שיווקית ועם זאת, במרבית הארגונים העסקיים מטרתה של האסטרטגיה השיווקית הנה לכוון במדויק את יעדי המכירות. ישנם ארגונים הנוקטים ביעדים אחרים. חברת החשמל והביטוח הלאומי לדוגמא נוקטים באסטרטגיה שיווקית המכוונת ליעדי תדמית, ארגונים אלו אינם זקוקים לאסטרטגיית מכירות בשונה מארגונים כגון פוקס, קסטרו, דלק, גוגל ואחרים. חברת החשמל, נוקטת באסטרטגיה שיווקית המכוונת גם היא ליעדי תדמית באמצעות שיווק שלילי: "חסוך בחשמל".

תוכנית שיווק נפרשת על פני שנה ומיוצרים לה נספחים כגון תוכנית עבודה שיווקית שנתית, תוכנית כנסים, ארועים ויחסי ציבור, תקציב השיווק ועוד. נספחים אלו משמשים את מנהל השיווק לניהול ובקרה נכונה של הפעילות היומיומית בהתאם לאסטרטגיה והתוכנית הבאה להוציא את האסטרטגיה מהרעיון והתיאוריה למעשה ולפועל.

חברת טארגט תבנה את תוכנית השיווק ביחד עם הלקוח כך שכל הפוטנציאל השיווקי של המותגים ימוצה במימד ה Brick & Mortar והאינטרנט – אונליין, אם בפרסום ישיר או ברשתות חברתיות גם יחד.