דף הבית >> מוצרים >> תוכנית מכירות

תוכנית מכירות

תוכנית מכירותתכנית מכירות הנה מסמך טקטי המשרת את התכנית העסקית והתכנית השיווקית ונגזר מהם. תכנית מכירות תבנה תוך תהליך תחקור ולמידה את מטרות הלקוח ויכולותיו מול תנאי השוק, התחרות ומצבת המכירות הקיימת. תהליך התחקור והלמידה מתבצע על מנת לייצר תכנית מכירות ברת המכילה יעדים ברי השגה. התכנית לוקחת בחשבון את ה Capacity של החברה ואת יכולות המכירה תוך הגדרת יעדים ריאליים למערך המכירות ובניית תכנית תמריצים נכונה בהתאם למטרות הארגון ואופיו.

תכנית המכירות מגדירה במדויק מהו הסכום הנדרש להכנסה בפרקי זמן מוגדרים מראש ומהם המשאבים הנדרשים על מנת לייצר הכנסה כזאת וכוללת הסתברויות על מנת לדייק ככל הניתן את היחס של Budget versus Actual כמו כן תוכנית המכירות הנה קריטית לבניית מערך התמריצים לאנשי המכירות והנעתם לעמידה ביעדים כמותיים כמו גם איכותיים. תוכנית המכירות הנה הכלי בו נעזרים בליווי עסקי על מנת להיות על "האצבע על הדופק" וממנו ניתן לבחון בכל עת כיצד הביצוע בפועל נדרש כיוונון בהתאם לאסטרטגיה ולתוכנית העסקית וזאת בזמן אמת שכן באם לא מתבצע תהליך בקרה קבוע על תוכנית המכירות יש ומגיעים למסקנות בשלב מאוחר מדי ואז יש וייווצר מצב בו לא יעמוד הארגון ביעדי ההכנסות הרבעוניים והשנתיים שלו.

תוכנית המכירות הנה גם חשובה לניתוח התנהגות צרכנית או התנהגות לקוח ולביסוס אסטרטגיה וכך שכאשר מתכננים תחזית הכנסות ניתן לתכנן אותה באופן מדויק יותר תוך ניתוח הנתונים של המכירות בשנה החולפת לקראת השנה החדשה. לטארגט ניסיון בבניית תוכנית מכירות וניהולה בתחומים רבים, מתחומי התוכנה והטלקום, דרך טלוויזיה וקולנוע, בניה, אסתטיקה רפואית וקוסמטיקה, קמעונאות ורשתות ועוד.